Skąd się biorą produkty ekologiczne?

W miesiącu październiku w grupach  pięcioletnich: BIEDRONKI i KRASNALE realizowany był program edukacyjny Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pt. “Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Przedszkolaki chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Podczas zajęć dzieci poznały wiele produktów ekologicznych oraz znaczek ,,Eko”, jaki znajduje się na opakowaniu tych produktów. Obejrzały też film  pt. „SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE?”.  Uważnie śledziły proces ich powstawania. Wspólnie utworzyły PIRAMIDĘ ZDROWEGO ŻYWIENIA I STYLU ŻYCIA.

Wszystkie dzieci biorące udział w zajęciach otrzymały przygotowaną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi książeczkę. Zdobytą wiedzę i umiejętności będą mogli wraz z rodzicami stosować w codziennym życiu.

IMG_20211022_105108

IMG_20211022_104956