Z wizytą u strażaków

Dnia 20 października 2021r. przedszkolaki z grupy Krasnale udały się z wizytą do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej
w Drawsku Pomorskim.

Przedszkolaki w trakcie spotkania poznały wyposażenie wozów strażackich, sprzęt, jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych, zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbiera się zgłoszenia o pożarach i wypadkach.
Oprócz poznania tajników pracy strażaka przedszkolaki zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej. To była bardzo ciekawa i ważna lekcja.

Składamy serdeczne podziękowania panu M. Walkiewicz za miłe przyjęcie i umożliwienie dzieciom bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA .