18 października obchodzimy  Dzień Poczty Polskiej dlatego w tym dniu  Biedronki z naszego przedszkola poznały zawód listonosza i jego obowiązki.

Od dziś już każdy przedszkolak wie, że kiedyś na poczcie ludzie zamawiali rozmowy telefoniczne, przesyłali pieniążki przekazem, nadawali telegramy,  dokonywali wpłat i wypłat pieniędzy czy opłacali rachunki. Technologia zmienia się
z prędkością światła, ale w dalszym ciągu mimo, że często, jak to stwierdziły przedszkolaki, odwiedza nas kurier  w domku, usługi na POCZCIE są niezbędne. Tak więc od  dziś jak najczęściej kupujmy znaczki i wysyłajmy listy.

Po zajęciach Biedronki ruszyły na pocztę aby wysłać własnoręcznie zrobioną kartkę przedstawiającą  nasze miasto oraz przedszkole. Adresatem kartki są przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 14 Tulinkowo ze Szczecina, które przysłały do nas kartkę z pozdrowieniami. Pani Gosia kupiła znaczek na list i mogliśmy wrzucić go do skrzynki. Niestety ze względy na obostrzenia COVID-19 nie mogliśmy wejść na teren Urzędu Pocztowego.

PRACOWNIKOM POCZTY POLSKIEJ ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO.

dav

p1

IMG_20211014_123925

dav
dav

poczta 1

poczta 2

poczta