CODEWEEK U BIEDRONEK!!!

Na przełomie września i października 4-latki z grupy Biedronki po raz pierwszy wzięły udział w wyzwaniu CAŁA POLSKA PROGRAMUJE, podczas którego świętowała Code Week z Uczymy Dzieci Programować. CodeWeek,  czyli Europejski Tydzień Kodowania,  to trwające dwa tygodnie przedsięwzięcie, podczas którego dzieci rozwiązywały zadania z kodowania. Na zajęciach realizowano scenariusze zaproponowane przez autorów projektu Uczymy Dzieci Programować. Wykorzystane zostały kolorowe kubeczki, mata do kodowania oraz materiały pomocnicze w postaci kolorowych obrazków. Założeniem wyzwania było pokazanie, że nauka programowania nie musi być nudna, trudna ani nie musi odbywać się wyłącznie w pracowni komputerowej. Celem programu jest stopniowe i odpowiedzialne wprowadzanie dzieci w cyfrowy świat, świadome, czynne i twórcze korzystanie z nowoczesnych technologii.

Podczas tygodnia z kodowaniem kształtowano kompetencje miękkie, takie jak: rozwijanie logicznego, algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów oraz kreatywności. Ponadto rozwijano umiejętność pracy
w zespole oraz szukania kompromisów.
Efektem tych działań był uzyskany certyfikat dla Biedronek Code Week.

kod1 kod4 kod3
kod4 kod5