DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W minionym tygodniu (28.09-02.10.2020) każda z grup wraz z nauczycielami wybrała jeden dzień, w którym świętowała Dzień Języków Obcych. W tym roku wybraliśmy język angielski, bo tego języka uczą się dzieci w przedszkolu. Podczas zajęć przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną o Wielkiej Brytanii – zobaczyły najciekawsze atrakcje Londynu m.in. wieżę zegarową Big Ben, Pałac Buckingham, dwupiętrowe autobusy oraz czerwone budki telefoniczne.  Przez cały dzień brały udział w różnorodnych grach i zabawach związanych tematycznie z tym krajem.

Celem zajęć było uświadomienie dzieciom, jak ważna jest nauka języków obcych, podróżowanie i poznawanie nowych krajów.

Zadaniem poszczególnych grup podsumowującym zajęcia było przygotowanie plakatu – flagi Wielkiej Brytanii dowolnie wybraną techniką. Efekty prac dzieci można obejrzeć w holu przedszkola.

d1b d5
d1 d7
d4 rbt
d6 d3