Krasnale, do zobaczenia po wakacjach!

Witajcie Krasnale 😉

1. Oglądanie okazów przyrody przez lupę.

Obejrzyjcie takie okazy przyrody, jak: liście, gałązki: drzewa liściastego i drzewa iglastego, szyszki, kora. Dotykajcie ich, wąchajcie je, starajcie się nazwać. Porozmawiajcie, jakie one są: duże, małe, chropowate, gładkie, twarde, miękkie.

1. Ćwiczenia oddechowe Liście.

Liść dla każdego dziecka. Dzieci kładą je na dłoni, wciągają powietrze nosem. Wypuszczając powietrze ustami, starają się zdmuchnąć liść jak najdalej się da. Zabawę powtarzamy kilkakrotnie.

1. Zabawa ruchowa „Taniec drzew”.

Podczas nagrania spokojnej muzyki rodzic pokazuje ruchy do naśladowania i je komentuje.

• Drzewa powoli rosną – dzieci kucają, podnoszą się z rękami uniesionymi nad głową i z połączonymi dłońmi.
  • Drzewa poruszają gałęziami – dzieci opuszczają ręce, lekko odchylają je na boki i obracają dłonie w nadgarstkach.
  • Wiatr przechyla małe drzewka – dzieci przechylają się w jedną i w drugą stronę.
  • Wyrosła piękna korona drzewa – dzieci unoszą w górę ręce i lekko nimi poruszają.
  • Drzewa tańczą na wietrze i pochylają się do słońca – dzieci wznoszą ugięte lekko w łokciach ręce i łączą koniuszkami palców (tworzą koronę drzewa), skręcają się lekko w prawo i w lewo, pochylają i prostują w rytm muzyki.
  1. Wybierzcie się z rodzicami na wycieczkę do lasu.

Proponowane aktywności:

− rodzice/rodzic i dziecko znajduje swoje drzewo, do którego się przytula,

− chętne dzieci mogą omówić wygląd wybranego drzewa,

− dzieci opowiadają rodzicom, jakie zwierzęta można spotkać w lesie,

− wymyślcie zabawne hasło zachęcające do dbania o las,

− ustawcie się na umownej linii startu i biegnijcie do wyznaczonego punktu; wygrywają ci, którzy wrócą najszybciej do punktu wyjścia,

− jeśli pogoda pozwoli, można w lesie urządzić piknik.

1. Na zakończenie zapraszam Was na obejrzenie bajki pt.,, Kubuś- wakacje’’

Wszystkim naszym kochanym Krasnalom i ich Rodzicom
 Życzę wspaniałych, pogodnych oraz bezpiecznych wakacji.
  Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych wrażeń.

Do zobaczenia we wrześniu.;-)