Motyle – 25 czerwca

Dzień dobry, Motyle!

 1. „Kalambury” – zabawa pantomimiczna. Przygotowuje obrazki przedstawiające wykonywanie jakichś czynności. Dzieci losują kartki z obrazkami, a następnie ilustrują czynność przedstawioną na kartce za pomocą ruchu. Opiekunowie odgadują, o jaką czynność chodzi.
 2. Przenieś piłkę na talerzu” – zabawa ruchowa z elementem równowagi. Proszę przygotować talerz plastikowy – płaski. Dziecko kładzie piłkę na talerzu i stara się chodzić w różnych kierunkach tak, by piłka nie spadła.
 3. „Wspominamy” – rozmowa. Opiekun rozpoczyna zdanie, np.
 • W przedszkolu lubiłam / lubiłem, gdy…;
 • W przedszkolu nie lubiłam / nie lubiłem, gdy…;
 • W przedszkolu czułam / czułem się…,

a dzieci kończą je.

 1. „Laurka na pożegnanie” – praca plastyczna. Przygotowuje kartkę A4 i składamy ją na połowę tak jak laurkę. Rysujemy linie, które stanowią krawędzie ramki. Dziecko na połowie kartki A4 rysuje swój portret i (jeśli potrafi) podpisuje się. Następnie ozdabiamy ramkę, wycinając z kolorowego papieru dowolne ornamenty.
 2. „W mym przedszkolu” – nauka fragmentu piosenki.

„W mym przedszkolu”

https://www.youtube.com/watch?v=atFMTvMBnCE

W mym przedszkolu wesoło było,
W mym przedszkolu życie tętniło.
W grupie samych przyjaciół miałem
oraz panie, które kochałem.
Fajna była era przedszkola,
Ale odejść przyszła pora.
Tu zabawę z nauką mieliśmy.
Bardzo dużo się nauczyliśmy.
Rysowania, tańczenia, śpiewania
oraz baniek mydlanych puszczania.
Fajna była era przedszkola,
Ale odejść przyszła pora

 1. Zabawa słuchowa Co to za pojazd? – słuchanie i rozpoznawanie odgłosów pojazdów
  https://www.youtube.com/watch?v=Ahp8oBOvu2M
 1. Pożegnanie przedszkola – słuchanie wierszyków https://www.youtube.com/watch?v=TvMeIPpRAfg