Zadania dla Pszczółek i Żabek na 25 czerwca

Witajcie, Kochane Pszczółki i Żabki. Dzisiaj pobawimy się ze skakanką ćwicząc dłonie, później śmieszna zabawa „Brzuszek do brzuszka”. Następnie obejrzycie filmy o bezpieczeństwie nad wodą i przypomnicie sobie numer alarmowy. Samodzielnie wykonacie tratwę, którą będziecie mogli puszczać w basenie. A na koniec poćwiczymy wdechy i wydechy. Powodzenia.

  1. Ćwiczenia lateralizacji. Dziecko dobiera parę i dostaje skakankę. Dzieci stają po przeciwnej stronie skakanki i każde od swojej strony przesuwa paluszkami wzdłuż skakanki do miejsca, gdzie się spotykają (najpierw prawą, a później lewą ręką). Usprawnianie motoryki małej.
  2. Zabawa z elementami rywalizacji „Brzuszek do brzuszka”. Dzieci dobierają się w pary i stają przodem do siebie. Zabawa polega na napieraniu na kolegę lub koleżankę z pary brzuchem, tak aby musieli oderwać nogi od podłogi, Dziecko, które ruszy się z miejsca, odpada z zabawy, a pozostałe dobierają się w pary. Ćwiczenia refleksu.
  3. Rozmowa na temat korzystania z akwenów wodnych: rzeki stawu, jeziora, morza. Bezpieczeństwo dzieci nad wodą https://youtu.be/Ui-ndYWcThA
    Bezpieczne wakacje https://youtu.be/0iidgRGFl60

    Przypomnienie numeru alarmowego 112.
  1. Praca plastyczno- techniczna- wykonanie modelu tratwy z różnorodnego materiału plastycznego. Omówienie kolejnych etapów pracy:

– sklejanie korków za pomocą kleju,
– nałożenie i przyklejenie na całą długość korków patyczków po lodach
– narysowanie białą kredką na czarnym  papierze swojego herbu według własnego pomysłu i projektu,
– wykonanie  przy użyciu patyczka do szaszłyków dwóch symetrycznych dziurek w papierze na żagielek i pozostawienie patyczka w żagielku (maszt),
– wetknięcie masztu z żagielkiem zaostrzonym końcem w środek pokładu,
– sprzątanie po skończonej pracy.

  1. Ćwiczenia oddechowe. Dzieci w parach siedzą naprzeciwko siebie przy stole, pomiędzy nimi leży papierowa kulka. Każde z dzieci dmucha na kulkę tak, aby zdmuchnąć ją ze stołu po stronie przeciwnika. Regulowanie wdechu i wydechu.