Goście w przedszkolu

29 kwietnia to dzień, który obfitował w moc wrażeń dla naszych przedszkolaków. Jeszcze nie ochłonęliśmy po manifestacji, a „Smerfy” i „Motyle” po wycieczce, a tu czekała już nowa niespodzianka, odwiedzili nas dwaj panowie ze Stowarzyszenia „Towarzystwo Przyrodnicze Nad Drawą”, które włączyło się do akcji wieszania w mieście budek lęgowych dla ptaków. Na terenie otaczającym nasze przedszkole zostały umieszczone cztery budki na: lipie, modrzewiu, kasztanowcu i akacji. Dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały ich montowanie. Wcześniej dowiedzieliśmy się jak zbudowana jest budka lęgowa oraz ciekawostek z życia ptaków. „Każda budka zostanie zasiedlona” – zapewnili nas panowie ze stowarzyszenia.